17.9. KŘEST DVD Z RUKOU MIROSLAVY NĚMCOVÉ

DIALOG JESSENIUS VYDAL EDUKATIVNÍ FILM, KTERÝ POMÁHÁ ŽENÁM V BOJI S TĚŽKÝM ONEMOCNĚNÍM

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vydala v těchto dnech druhý edukativní film ze série Průvodci onemocněním pro onkologické pacienty. DVD s filmem „Nejčastější gynekologické malignity“ pokřtí dne 17. září 2012 v Praze předsedkyně poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová, onkogynekolog Prof. MUDr. David Cibula CSc, onkoložka Doc. MUDr. Petra Tesařová, Ph.D, moderátorka a herečka Iva Kubelková.

U českých žen se ve srovnaní s ostatními zeměmi Evropské unie objevuje výskyt zhoubných nádoru reprodukčních orgánů velmi často. Navíc se jejich počet rok od roku neustále zvyšuje. Také proto se Dialog Jessenius rozhodl druhý ze svých edukačních filmů zaměřit právě na problematiku onkologických onemocnění ženských pohlavních orgánů. Společně s předními českými odborníky v oblasti onkologie vznikl film, který má usnadnit pacientce boj s nemocí prostřednictvím dostatečného množství informací o tom, co jí při léčbě čéká.

„K tomu, aby ženy dokázaly zvládnout obtížnou situaci po vyřčení nepříznivé diagnózy, potřebují dostatek informací,“ říká onkoložka a spoluzakladatelka Dialogu Jessenius doc. Petra Tesařová a dodává: “Prostřednictvím našeho DVD získají pacientky všechny důležité informace, které jim pomohou chorobu zvládnout, a to nejen od odborníků, ale především od žen, které zažily nemoc na vlastní kůži a úspěšně ji přežily“.

Film „Nejčastější gynekologické malignity“ je po filmu „Karcinom prsu“ již druhým v řadě ze série edukativních filmových Průvodců. Filmy na DVD získají pacieni zdarma na specializovaných pracovištích nebo v pacientských organizacích. Současně si je mohou volně stáhnout na webových stránkách www.dialog-jessenius.cz. Společným Mottem projektu Průvodci onemocněním pro onkologické pacienty je věta: „Vědět je klíč.“

Film natočila režisérka Tereza Reichová podle scénáře, na němž se podíleli Prof. MUDr. David Cibula, CSc. a Doc. MUDr. Petra Tesařová, Ph.D ve spolupráci s dalšími předními českými odborníky. Vznikl za přispění zdravotnických zařízení onkologických pracovišť a pacientských organizací po celé ČR. Film vznikl díky podpoře České zbrojovky a dalších mecenášů.

 

Komentáře