STK pro chlapy

MOTTO: „AŽ SE CHLAPI ZAČNOU STARAT O SVÉ ZDRAVÍ JAKO O AUTA, BUDEME MÍT VYHRÁNO!“

Tato myšlenka vlastně stála u zrodu projektu „STK pro chlapy“. Hledali jsme spojnici mezi myšlením a chováním chlapů a jejich vztahem k vlastnímu zdraví. Proč většina z nás zajde k lékaři, až když už smlouvá o život, nebo přinejmenším o jeho kvalitu?

Nemáme čas, nechceme nikde čekat, netýká se nás to, je to zbytečné – na něco stejně umřít musíme. Naše ego nepřipouští, že bychom mohli zdravotně selhat, stydíme se…

Proti této argumentaci jsme si postavili náš vztah k autům. S vozem je třeba zajet do myčky, pak ho pěkně nablýskat, vyluxovat, sem tam pořídit nějakou vychytávku… když začne blikat výstražná kontrolka, rychle do servisu, kam ostatně jezdíme na pravidelné technické kontroly a ani nám nepřipadá nijak zvláštní, že za to opakovaně platíme. Je to pro nás něco automatického, bereme to jako potřebnou součást svého života. Již od dětství v sobě budujeme přesvědčení, že se to tak má! A to je ten KLÍČ – přijali jsme za samozřejmé, že je to nutné, že to má smysl k odhalení nedostatků!

A teď si zkuste postavit proti sobě svůj vztah ke ZDRAVÍ a k AUTU?

Pokud patříte mezi 5 % mužů, kteří chodí na preventivní prohlídky, pak Vás vítáme v komunitě „STK chlapíků“. A vy ostatní, kteří na prohlídky nechodíte a riskujete tak své zdraví i život, neváhejte a připojte se k nám – k chlapům,kteří dbají o své tělo!