TALENTI A MISTŘI: Academix a Abraxas

TALENTI A MISTŘI: ABRAXAS + ACADEMIX

12.11. 2012 ve 21:00 VAGON,

PALÁC METRO NÁRODNÍ 25, PRAHA 1

V pondělí 12. 11. 2012 vystoupí v pražském hudebním klubu Vagon mladá středoškolská skupina Academix společně se slavnými Abraxas. Akce nazvaná Talenti a mistři má za cíl představit nejmladší generaci hudebníků v konfrontaci s ostřílenými muzikanty. Výběr kapel není náhodný, Slávek Janda, leader Abraxas je uměleckým vedoucím a mentorem skupiny Academix, která má za sebou hraní na festivalech jako Rock for people nebo Sázavafest. Skupina vznikla v rámci projektu Studentské akademie, které nabízejí volnočasové aktivity zdarma žákům základních a středních škol.

 

ACADEMIX

Kapela Academix je složená z mladých lidí, středoškoláků, kteří se dali dohromady a hrají pod záštitou projektu Studentská Akademie – Hudební Akademie. Jak sami říkají “Jsme mladí lidé, které baví muzika s velkým M. Náš guru a velitel je vynikající český kytarista Slávek Janda.”

ABRAXAS

Abraxas je česká rocková hudební skupina, která byla založena v roce 1976 na troskách skupiny Abraam. Vůdčí osobností kapely je od samého počátku kytarista a skladatel Slávek Janda.

 

Komentáře