VINAŘI I UMĚLCI ZNOVU SPOLEČNĚ POMÁHAJÍ

Součástí Vinařství roku je už tradičně charitativní projekt, jehož prostřednictvím čeští umělci přispívají na dobročinné účely. Letos opět podpoří svojí tvorbou naše aktivity.

Charitativní projekt přináší v roce 2013 řadu novinek. Dosud byli malíři, skláři, řezbáři a další umělci limitováni vinnou lahví a jejich díla se následně dražila v aukci na slavnostním galavečeru.

Autoři však nyní dostali prostor, který jim umožní rozvinout jejich výtvarné techniky v plné šíři. Svá díla mohou totiž letos prezentovat na dřevěném víku vinného soudku. Díky dlouhodobé spolupráci s významnými českými umělci budou v tomto roce do prodejní expozice zařazena díla například od Borise Jirků, Stanislava Žampacha, Sáry Saudkové, Vítězslava Stoklasy, Bořka Zemana, Ivana Baboráka, Světlany Žalmánkové, Vlasty Kahovcové, Emanuela Ranného, Ilji Hartingera a dalších.

Celkem na projektu letos spolupracuje šestnáct umělců z různých uměleckých oborů, počínaje akademickými malíři, sochaři, fotografy, designéry a konče třeba řezbáři.

Jejich umělecká díla budou představena v průběhu slavnostního večera v pražské Lucerně, kde je hosté budou mít možnost nejen obdivovat, ale během benefičního večera v Mramorovém sále pražské Lucerny také zakoupit společně s kolekcí šesti vín od finalistů Vinařství roku 2012.

Výtěžek z prodeje těchto uměleckých předmětů použijeme pro výrobu 4. filmu ze serie Průvodce onemocněním „Zhoubným nádorem“.

Galerie

Komentáře