Roadshow Ruce na prsa pokračuje

Naučit ženy a dívky samovyšetření prsu a zdůraznit význam prevence v boji s nejčastějším onkologickým onemocněním u českých žen – to je hlavním posláním projektu Ruce na prsa obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. Druhý ročník úspěšné road show po obchodních centrech odstartoval v úterý 17. února v pražském PALLADIU, které je jedním z osmi míst po celé ČR, kde si budou mít možnost ženy samovyšetření prsu vyzkoušet.

První z žen, která prošla odbornou instruktáží, byla herečka Veronika Arichteva. Na speciálním fantomu si vyzkoušela nejen, jak se samovyšetření provádí, ale také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří.

Veronika se s rakovinou prsu osobně setkala u své sestry, která úspěšně absolvovala onkologickou léčbu. Také proto se rozhodla podpořit tento projekt. „Jsem ráda, že můžu podpořit tuto akci.
Když bylo moji sestře Katce 28 let a měla půlroční holčičku, lékaři jí našli velký nádor v prsu. Bylo to těžké období, ale Kačka je bojovnice,“ říká Veronika a dodává: “Samovyšetření prsou by mělo automaticky patřit do života každé ženy.“

Stejně jako ona, mohou v – 2. podlaží před supermarketem Albert získat praktické zkušenosti i užitečné rady i další ženy a dívky. Stánek s odborníky zde bude k dispozici denně od 11. do 19. hodiny, až do 1. března.

„V loňském roce využilo této možnosti na 4000 žen a dívek, které navštívily náš stánek v obchodních centrech po celé republice během naší road show“ uvádí ředitelka obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje i další možnosti, jak se dozvědět informace o správném postupu samovyšetření: „Naše speciální aplikace pro mobilní telefony nabízí nejen postup krok za krokem, ale je především praktickým pomocníkem, který ženy každý měsíc upozorní, že teď je ta nejlepší doba najít si deset minut na samovyšetření.“

Galerie

Komentáře