NA SÁZAVAFESTU DOSTANOU PROSTOR MLADÍ SVĚŘENCI MUZIKANTA SLÁVKA JANDY Z ABRAXAS

 

NA SÁZAVAFESTU DOSTANOU PROSTOR MLADÍ SVĚŘENCI MUZIKANTA SLÁVKA JANDY Z ABRAXAS 

 

Skupina Academix vystoupí na Jam stage tradičního multikulturního festivalu Sázavafest v pátek 3.srpna ve 13:00 hod. Mladé středoškoláky, kteří hrají rockovou muziku, svedl v roce 2011 dohromady preventivní program na podporu volnočasových aktivit “Můžu ti pomoc” neziskové společnosti Dialog Jessenius. V jejich činnosti je aktivně podporuje a předává jim své zkušenosti i známý muzikant a kytarista kapely Abraxas.

 

"Jsme mladí lidé, které baví Muzika s velkým M. Náš Guru a Velitel je Vynikající český kytarista Slávek Janda (Abraxas, Slávek Janda Banda, Yandim Band)," říkají o sobě sami hudebníci. 

 

Nyní dostali příležitost představit se před několika tisíci fanoušky právě na velkém festivalu, jakým je Sázavafest.“Je to pro nás čest a svělá možnost, jak posbírat zkušenosti, kterou nám vystoupení na velkých festivalech nabízí”, říká Matěj Tabačík, student a kytarista. V letošním roce už mohli fanoušci vidět kapelu Academix např. na Klubové noci festivalu United Islands České spořitelny, na Pražském Majálesu ve Stromovce nebo na festivalu Rock for people.  

 

Skupina Academix vznikla v roce 2011 jako součást Hudební akademie - iniciativy společnosti Dialog Jessenius, jejíž snahou je nabídnout mladým středoškolákům zajímavou alternativu pro trávení volného času, která by rozvíjela jejich nadání a umožnila jim setkat se zajímavými lidmi a dostat se na místa, kam by se běžně nedostali.

CO JE PROJEKT STUDENTSKÉ AKADEMIE?

Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro středoškoláky zdarma. Pod heslem “Dělej, co tě baví” od roku 2010 nabízejí pražským studentům umělecké workshopy, které vedou výrazné osobnosti kulturní scény. Workshopy vznikly v rámci preventivniho programu “Můžu ti pomoc?” neziskové společnosti Dialog Jessenius o.p.s.. pod záštitou Pražského Magistrátu. “Smyslem je nabídnout studentům kvalitní volnočasovou zábavu, jenž je k ničemu nezavazuje, ale přesto pomáhá nastavovat jejich žebříček hodnot”, říká Jiřina Faloutová, tvůrce myšlenky a realizátorka projektu. Jednotlivé obory se studentům opět otevřou na začátku září s příchodem nového školního roku. 

 

WORKSHOPY VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

V uplynulém školním roce Studentské akademie nabídly pestrý program v násedujících zájmových oblastech: 

Hudební akedamie – pod vedením Slávka Jandy z Abraxas (Music City)

Divadelní akademie – pod vedením uměleckého šéfa NoD a vedoucí katedry pantomimy HAMU Adam Hadaš (eperimentální prostor NoD)

Art&Design akademie – pod vedením kurátorky Moniky Doležalové (Museum Kampa)

DJská akademie – pod vedením DJ Ghonzálese (Klub ROXY)

Fotografická akademie – pod vedením profesorky Miry Friedtrichové (Gymnázium na Zatlance)

Filmová akademie – pod vedením Jirky Forejta (FAMU)

 

Kontakt:

www.studentska-akademie.cz

www.dialog-jessenius.cz

Jiřina Faloutová

tel: 776 36 96 85

jirina.faloutova@dialog-jessenius.cz

Lucie Černá

tel: 728 42 56 70

lucie.cerna@dialog-jessenius.cz

 

Komentáře