Den otevřených dvEří CIOP

Individuální konzultace, pomocnou ruku i praktické rady zprostředkuje onkologickým pacientům Den otevřených dveří ve FN Motol v Praze. Organizuje jej Centrum informací pro onkologické pacienty (CIOP) a jeho provozovatel, společnost Dialog Jessenius, ve středu 11. dubna. Od 11 do 15 hodin zde budou připraveni odborníci i zástupci neziskových organizací, kteří pracují s onkologicky nemocnými a poradí jim nejen se zvládáním léčby, ale i s ostatními problémy a komplikacemi spojenými s jejich onemocněním.

Onkologičtí pacienti i jejich blízcí často bojují nejen se samotnou nemocí, ale i s nedostatkem potřebných informací. „Proto jsme založili naše informační centrum CIOP, které našlo místo v budově nové dětské onkologie FN Motol,“ vysvětlila Michaela Tůmová, ředitelka Dialogu Jessenius. „Nyní nabízíme pacientům možnost promluvit si s terapeuty, kteří jsou s onkologicky nemocnými v kontaktu již po mnoho let nebo mají s rakovinou vlastní zkušenost. Dokáží tak poradit v tom, co pacienti potřebují vědět ke zdárnému průběhu léčby.“

Pomoc nabídnou zástupci odborných a pacientských organizací Centrum Amelie, Hlas pacientek, Onko Unie či Aliance žen s rakovinou prsu, Ústav lékového průvodce, kteří zodpoví otázky zdravotního i psychologického charakteru – jak si říct o pomoc, jak se s nemocí vyrovnat a jak o ní mluvit s blízkými, jak získat druhý názor. Poskytnou psychickou podporu, předají nabyté zkušenosti a ukáží možnou cestu řešení problémů spojených s nemocí a léčbou.

"Velice si vážíme aktivit Centra i spolupracujících organizací na pomoc onkologickým pacientům. Dostatek informací, možnost obrátit se pro radu či psychickou podporu jsou v náročné životní situaci, kterou pacienti procházejí, nesmírně důležité. Jsem proto ráda, že ministerstvo zdravotnictví může řadu zde přítomných organizací podporovat a spolupracovat s nimi," uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová.

Dne otevřených dveří se zúčastní i lékařští odborníci, kterým fungování centra pomáhá v jejich práci a jeho činnost podporují. Nebude chybět například klinická farmakoložka Jana Ptáčníková, přednostka onkologické kliniky FN Motol a předsedkyně České onkologické společnosti Jana Prausová, přední česká onkoložka a zakladatelka společnosti Dialog Jessenius Petra Tesařová a další.

Den otevřených dveří, nesoucí podtitul „Vše, co jste chtěli vědět o onkologii a báli jste se zeptat“, se koná ve středu 11. dubna od 11:00 do 15:00 hodin v Centru informací pro onkologické pacienty ve FN Motol, budově č. 23, 4. patro. Vstup je zdarma.

 

Pro více informací sledujte www.ciop.cz.

Galerie

Komentáře