Hlídej se v karlovarském kraji

Každých sedm minut je v České republice zjištěn jeden nový onkologický pacient. Proto je důležité klást velký důraz na prevenci. Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius této problematice věnuje kampaň Hlídej.se, cílenou na veřejnost a především na studenty středních a vysokých škol. S podporou Karlovarského kraje naučí mimo jiné, jak na samovyšetření prsu a varlat.

V úterý 12. prosince s tematickou přednáškou i praktickými ukázkami vystoupí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová přímo na půdě Vysoké školy finanční a správní v Karlových Varech. Vstup je zdarma.


Od patnácti let provádět pravidelné měsíční samovyšetření prsu u dívek a samovyšetření varlat u chlapců. Tak zní doporučení lékařů v rámci prevence rakoviny prsu či varlat. Jak má ale správné samovyšetření probíhat? Lze se někde poradit nebo si to dokonce vyzkoušet? A jaké faktory mohou ovlivnit vznik rakoviny? Na tyto otázky i na mnohé další odpoví přednáška Michaely Tůmové, ředitelky společnosti Dialog Jessenius, specializující se na informovanost v oblasti onkologických onemocnění.


Přednáška je součástí nové kampaně Dialogu Jessenius s názvem Hlídej.se. Cílí zejména na studenty, které chce seznámit se základy prevence některých typů onkologických onemocnění. „Během hodinové přednášky představíme skutečné příběhy onkologických pacientů, hostem bude mladá pacientka z organizace Bellis Young Cancer. Ale hlavně, účastníci si na speciálních modelech mohou na místě prakticky natrénovat samovyšetření prsu či varlat,“ odhaluje program Michaela Tůmová.

Další informace ke kampani najdete na www.hlidej.se a v krátkém videu.

Partnerem projektu je Karlovarský kraj.

 

Galerie

Komentáře