Portrait Gallery Češi

Díky podpoře sponzora společnosti RSJ, a.s. vznikl unikátní soubor 46 fotografíí, jenž byly vystaveny v Muzeu Kampa část z nich následně vydražena. Z výstavy vznikla kniha Portrait Gallery 46 Čechů.

Zakoupením knihy a fotografií přispějete na osvětové kampaně a výrobu filmových průvodců pro pacienty s vážnými onemocněními.

Kniha Portrait Gallery 46 Čechů

Výpravná kniha s životními příběhy a fotografiemi osobností české kultury, vědy či sportovních odvětví, např. Václav Havel, Eva Jiřičná, Jan Tříska, Karol Sidon, Ivan Lendl, Karel Schwarzenberg, Jiří Menzel a jiní. Součástí knihy je i plakát s mecenáškou českého umění – paní Medou Mládkovou vyfotografovanou „na židli“.

Kniha vychází s podtitulem Objektivem Pavla Brunclíka a slovy Pavla Kosatíka v českém a anglickém jazyce.

Text: Pavel Kosatík (autor zabývající se novodobou českou historií, držitel cen Toma Stopparda, ceny Ferdinanda Peroutky aj.)

Autor fotografií: Pavel Brunclík (významný český fotograf)

Kniha byla vydána v českém i anglickém jazyce. Naším cílem je knihu prodat prostřednictvím knižních distributorů, a nebo na přímo zájemcům. 200 stránková obrazová publikace je nádherným dárkem ať už pro “vlasteneckého Čecha” nebo pro obchodního partnera.

 

Výstava Portrait Gallery, Češi

31. března 2011 v Muzeu Kampa (Sovovy Mlýny) byla slavnostně zahájena výstava fotografií Pavla Brunclíka „Portrait Gallery, Češi“, která trvala do 14. června 2011

Výstava, nad níž převzala záštitu předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Miroslava Němcová, odkrývá netradiční výrazy špičky českého národa. Osobnosti české kultury, vědy či sportovních odvětví se nechaly zvěčnit, aby jejich fotografie po skončení výstavy pomohly dobré věci. Vystavené byly vydraženy 2. června.

Díky skvělé pomoci Marka Ebena, jenž aukci moderoval, jsme získali výtěžek vyšší než milion korun.

 

Galerie