PragueOnco 2018

Už podeváté se v Praze konalo mezioborové onkologické kolokvium PragueONCO. Významnou součástí jeho programu byl pacientský seminář.

Kolokvium zahrnovala 12 přednášek, na kterých vystoupili odborníci se zkušenostmi s léčbou onkologických pacientů, ale i badmintonista Petr Koukal či výživový specialista Petr Havlíček. Pacientská sekce pro zájemce z řad veřejnosti byla přístupná ve středu 24. ledna od 14 hodin.


„Lékaři a sestry společně proti zhoubným nádorům“, tak znělo téma letošního ročníku kolokvia PragueONCO. Organizace jeho pacientské sekce se ujala společnost Dialog Jessenius a připravila odpoledne nabité zajímavými přednáškami.

„Témata se dotkla významu aktivního přístupu pacienta, léčby bolesti i léků obecně, důležitosti pohybu i správného stravování,“ uvedla Michaela Tůmová, ředitelka o. p. s. Dialog Jessenius. S osobní zkušeností se připojil Petr Koukal, český olympionik, který podstoupil léčbu rakoviny varlat. Známý výživový specialista Petr Havlíček promluvil o smyslu výživy, pohybu a zdravého životního stylu v prevenci zhoubných nádorů.

Odpoledne uzavřela Michaela Tůmová, která přítomné seznámila s nedávno otevřeným Centrem informací pro onkologické pacienty (CIOP). Centrum sídlí v areálu Fakultní nemocnice Motol v Praze a obrátit se na něj mohou pacienti v každé situaci a s každým problémem, který může během léčby vzniknout, ať už je zdravotního, sociálního či psychologického rázu.

Více o centru na www.ciop.cz